Thomas Strakosha mund të largohet nga Lazio që në merkaton e janarit.

Sipas mediave angleze, portiere kuqezi ka përfunduar në radarin e Newcastle.

Skuadra britanike sapo është blerë nga sheiket dhe ka ndërmend të forcohet se tepërmi që në dritaren e parë të merkatos.

Në listë mes të tjerëve është edhe Strakosha, portiere shqiptar që po qëndron në stol tek Lazio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *