Kreu i Partisë Demorkatike, Sali Berisha iu ka drejtuar qytetarëve thirrje për protestë këtë të premte.

 

 

Thirrja vjen pas ngjarjes së rëndë ku ndërroi jetë 32-vjeçari Lear Kurti, pas shoqërimit nga Policia.

 

 

Protesta do të zhvillohet sot (e premte) ne orën 20:00, përpara Ministrisë së Brendshme.

 

 

Ekspertiza mjeko ligjore caktoi si shkak të vdekjes së të riut, arrestin kardiak, si pasojë e mbidozës.

 

 

Megjithatë, Berisha ka akuzuar Policinë e Shtetit dhe qeverinë për vdekjen e Lear Kurtit.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *