Subscribe

Mes mijëra tifozëve kampionati Botëror  “Rusi 2018”  startoi ceremoninë festive nën një atmosferë të jashtëzakonshme.

 

Këngëtari i njohur Robi Ulliams dhe sopranoja ruse, Aida Garifullina performuan live një pjesë të repertorit të këngëtarit britanik.

 

Presidenti Vladimir Putin falenderoi të gjithë ata që mundësuan qe kupa e botes te zhvillohet ne rusi.

 

Ceremonia madhështore ne Stadiumin Luzhniki i la vendin ndeshjes hapëse te këtij edicioni te kupës se botes mes organizatoreve dhe Arabisë Saudite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *