Zëdhënesja e qeverisë, Elisa Spiropali doli para mediave në fund të mbledhjes së kryesise se PS, ku deklaroi se kjo mazhorancë është e vendosur që ti ofroje shqiptarëve një proces zgjedhor me 30 qershor, sa më të mirë.

Ajo shtoi se mazhoranca nuk do të shkojë në zgjedhje pa opozitën, pasi tashmë parti opozitare janë regjistruar shumë në KQZ dhe se PD-LSI nuk mund të quhen opozita e vërtete e këtij vendi.

 

PS është e gatshme të garantojë një proces zgjedhor të drejtë për të gjithë shqiptarët. Ne nuk do të shkojmë në zgjedhde pa opozitës pasi në KQZ janë regjistruar shumë parti opozitare. Mos gaboj unë janë rreth 42 parti që do garojnë në 30 qershor. Të mos harrojmë që këto forca që kanë dalë jashtë sistemitg nuk mund të quhen me opozite, Turp për PD-në që i la në rrugë zgjedhësit e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *