Subscribe

SPAK ka ndermarrë një tjetër aksion te bujshëm.

9 zyrtarë dhe ish zyrtare te lartë të Ministrise se Brendshme janë arrestuar pas nje hetimi disamujor mbi tenderin e uniformave të policise me vlere 25 milion euro.

Arrestimet dhe kontrollet e shumë banesave janë kryer me urdhër të Gjykatës së Posaçme AntiKorrupsion.

Ky tender ishte denoncuar nga deputetet e opozitës së re në parlament gjatë vitit të kaluar Myslym Murrizi dhe Halit Valteri.

Bëhet fjalë për një tender të dhënë në kohen kur Ministria drejtohej nga Sandër Lleshaj.

Të arrestuarit akuzohen për “shkelje të barazisë në tendera”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.