Seanca parlamentare e programuar per tu zhvilluar sot do te riktheje edhe protesten e opozites para Kuvendit.

 

Ashtu sikurse edhe javen e kaluar, dhjetera forca policie do te angazhohen rreth parlamentit per te siguruar rendin dhe qetesine publike.

 

Forcat e rendit dhe ato te njesise “Shqiponja” do te mbajne peshen  kryesore si zakonisht pasi do te jene ne vijen e pare ndersa FNSH dhe RENEA do te jene ne gatishmeri per cdo situate.

 

Javen e kaluar pati incidente te vogla mes turmes dhe policise.

 

Tensionet mes kampeve politike pritet te shoqerojne edhe sot seancen parlamentare.

 

Grupi i Berishes kembengul ne zhvillimin e mocionit me debat per ceshtjen McGonigal, dhe per kete arsye 11 deputete diten e merkure firmosen edhe nje kerkese.

 

Mirepo mazhoranca ka bere te ditur se mocioni do te zhvillohet ne daten 2 mars.

 

Ne seancen e sotme pritet te mungoje kryeministri Rama pasi ndodhet ne nje vizite zyrtare ne Japoni.

 

Nga seanca jane te perjashtuar disa deputete te PD, masa te cilat u moren nga Etika e Kuvendit per shkak te bllokimit te foltores se parlamentit dhe perdorimit te bilbilave gjate punimeve te Kuvendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *