Kupa e Mbretit ne Spanje rikthehet sonte ne mbrëmje ne platformën Tring me takimet e kthimit për turin gjysemfinal. Ne Mestaja, Valencia vendase nuk shpreson ne një mrekulli përballe Barcelonës pas takimit te pare qe ka përfunduar me rezultatin e thelle 7-0 për katalanasit. Mungesa e madhe e kësaj sfide do te jete Lionel Mesi, i cili pritet te zëvendësohet me Munir. Hapësire ne ketë ndeshje do te ketë edhe Arda Turan, si dhe Vermalen ne vend te Pike. Ne kampin kundërshtar do te mungoje Mustafi i s’kualifikuar, por edhe Rodrigo dhe Feguli. Ketë takim mund ta ndiqni live dhe ekskluzivisht ne orën 21 ne platformën Tring HD. Ndërkohe, gjysmëfinalja e dyte e Copa Del Rey do te luhet ditën e nesërme, mes Celta Vigo dhe Sevilla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *