Sot mund te jete dita ku kuqezinjtë mund te presin biletën ne raundin e 1/8-ve, ne rast se disa rezultate përfundojnë ne favor te tyre. Ne oren 18:00, luhen dy takimet e fundit te Grupit C, Gjermani-Irlande e Veriut dhe Poloni – Ukraine. Ne rast se Gjermania do te fitoje me rezultat te thelle 4-0, ndërsa Polonia do te fitoje, do te barazoje ose do te humbëse me diference te një goli, atëherë kuqezinjtë fitojnë betejën e pare për vendin e trete. Ne mbrëmje ne orën 21:00 luhen takimet e Grupit D, por interesi i shqiptareve nuk është te Kroaci – Spanje, por Çeki – Turqi. Ne rast se kjo ndeshje e fundit del çdo barazim ose fiton Turqia me diference te një goli, atëherë Shqipëria pret biletën per ne turin tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *