Ditën e mërkurë në vend do të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme të cilat do të sjellin përgjithësisht mot të kthjellët.
Në relievet malore parashikohen vranësira të pakta e mesatare në mesditë e më tej mot i kthjellët në të gjithë vendin.
Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare e përkohësisht në orët e mesditës përgjatë brigjeve të Jonit e vrullshme. Valëzimi në dete të forcës 3 ballë.
Temperaturat parashikohen: në zona malore 15 deri 30°C, në zona e ulëta 18 deri 35°C dhe në zona bregdetare 21 deri 33°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *