Shqipëria do te përballet sot ne orën 20:00 ne Elbasan Arena me Jordaninë, një miqësore qe ne fakt është prova gjenerale ne prag te sfidës se rëndësishme me Izraelin katër dite me vone e vlefshme për ligen e kombeve.

 

Edhe pse tekniku Panucci deklaroi se kjo miqësore u takon te rinjve, italiani nen presion te forte për rezultatet shokuese te ndeshjeve te fundit i druhet një tjetër befasie dhe po mendon te luaj ne këtë perballje me formacionin me te mire.

 

Ne porte duket se Strakosha tashme është kthyer ne domosdoshmëri.

 

Ne te djathte te mbrojtjes është Elseid Hysaj ndërsa ne te majte kthehet Lenjani ne një forme te mire por një opsion mund te jete edhe Binaku.

 

Ne qendër rikthehet Mergim Mavraj i cili do te jete ne krah te Gjimshitit edhe pse qe te dy me fare pak minuta ne këmbë. Përpara prapavijës është Lila dhe Basha qe lidhin pikërisht këtë repart me mesfushën.

 

Ne linjën ofensive priten te jene Memushaj e Grezda me Gavazaj nga krahët.

 

Për këtë te fundit ka një dyshim ndërsa mund t’ia lere vendin lojtarit te lokomotivës se Zagrebit Myrto Uzuni.

 

Ne sulm pritet te aktivizohet qe nga minuta e pare Bekim Balaj duke fituar konkurrencën me Manaj.

 

Te paktën kjo u pa ne stërvitjen e fundit te kuqezinjve por Kristian Panuci e ka treguar përpara çdo ndeshjeje se përmbys gjithçka duke shkartisur kartat e formacionit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *