Subscribe

Pasi eliminoi malazezet e Rudar Plevlja, Kukësi do te ketë nje tjetër ndeshje per Uefa Europa League, ketë radhe kundër nje emri prestigjioz, Austrisë ne Vjene te vlefshme per raundin e dyte kualifikues. Përballe austriakeve do te jete nje ekip ndryshe, pasi me Kukësin do te jene qe nga minuta e pare tre lojtaret e huazuar nga Skënderbeu, Lilaj, Latifi dhe japonezi Fukui. Do te jete nje mesfushe e ngjeshur me 5 lojtare, ndërsa ne sulm do te jete vetëm 21-vjecari Lukas Rangel. Duket se skuadrës shqiptare i frikësohet edhe tekniku gjerman i Austrisë Torsten Fink, i cili përpara kesaj sfide ka deklaruar se ekipi i tij nuk do te luaj vetëm ne sulm, pasi i frikësohet kualiteteve te kundërshtarit. Takimi i pare mes këtyre dy skuadrave do te luhet ne Vjene ne orën 21 05.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *