Sot  jane te tre emra te njohur te fushes politike. Erion Veliaj, Olta Xhacka dhe Ogerta Manastriliu nuk I ka bashkuar poltika, por prej vitesh ata kane qene miq shkollen 9-vjecare Dora Distria ne kryeqytet.

Veliaj ka ndarë një moment shumë interesant nga fëmijëria, duke treguar se asokohe Me Olta Xhacken kishin klubin e tyre te teatrit, ku Veliaj ishte Princi dhe ministrja aktuale e mbrojtjes në rolin e Hirushes.

 

“Kemi qene te gjithe bashke ne 9- vjecare. Eshte e cuditshme qe ti spikat qe ne fillim njerezit qe do bejne gjera ne jete.  Me Olten, ne kishim klubin ton te teatrit, qe e benim anglisht hirushen ku une isha princi e ndersa Olta, hirushja. Ishte nje menyre se si ne praktikonim anglishten ne klasen e 5-te.  Me Ogerten, ajo ishte komandantja e klases se vete edhe une isha komandanti I klases time.

 

Gjithashtu Veliaj ka shtuar se ata takohen shpesh edhe jashte punes po tashme që jane bërë prindër kane vendosur një rregull të ri, nuk flasin më për punë por për pelena dhe fëmijët.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *