Sot do të ndahen tre biletat e fundit të fazës së grupeve të Champions League.

Në letër ndeshja me më shumë interes dhe me e forte është ajo mes PAOK dhe Krasnodar.

Ruset fituan ndeshjen e parë ne fushen e tyre 2 me 1 mirëpo në Selanik do teë jetë tjeter histori aq me tepër që PAOK në këtë stadium në turin e trete eleminoi Benfiken.

Me interes eshte te shihet nese mbrojtesi i kombetares Mihaj do te jete apo jo e formacion ndryshe nga sfida e pare ne Rusi ku ishte ne stol.

Makabi Tel Aviv do të kete nje mision gati te pamundur ne Austri perballe Salzburg, skuader qe fitoi ndeshjen e pare ne Izrael 2 me 1.

Të zotët e shtëpisë kanë shansin e artë te sigurojnë kualifikimin e dyte ne histori ne fazen e grupeve.

Takimi i tretë por jo më pak e rëndësi është ajo me Slavia e Pragës dhe Midtjylland ku gjithçka mbetet e hapur .

Kampionët e Danimarkës presin në shtëpi cekët për të marrë një rezultat poziv teksa ndeshja e parë u mbyll me porta të paprekura.

Te treja sfidat do te transmetohen ekskluzivisht ne Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *