Emocionet e Uefa Champions League vijojne sot ne mbremje ekskluzivisht ne platformen tring, me dy duele te tjera.

 

Atalanta – Real Madrid dhe Borusia M.Gladbah – Mançester Siti, jane perballjet e rradhes te vlefshme për fazën e 1/8 në champions league.

 

Reali  i Madridit është favorit për të fituar dhe për t’u kualifikuar mirepo madrilenet kane shume mungesa. Tekniku Zidan nuk do të kete në dispozicion Benzema, Hazard, Rodrigo, Ramos e Marselo ndërsa mungesa e vetme e Atalantës është  Hans Hatebor.  Kjo është një mbremje e vecante edhe për Berat Gjimshitin që me Atalanten e tij po provon të befasojë sërish Europen sic bëri në edicionin e kaluar.

 

Ndërkohë sfida tjetër është ajo mes Gladbah dhe Mançester Sitit në “Pushkash Arena”.

 

Surpriza  Gladbah është kualifikuar për herë të parë në këtë fazë ndërsa kërkon që ta zgjasë ëndrrën. Klubi gjerman nuk ka shqetësime për mungesat, ndërsa anglezët nuk do të kenë në dispozicion vetëm mbrojtësin Nathan Ake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *