Sllovakia ka shtangur Belgjikën në pjesën e parë të ndeshjes, teksa është në avantazh.

Goli i vetëm i pjesës së parë u shënua nga Schranz në minutën e shtatë.

Lexo edhe :

Related Posts

Belgët patën 6 raste për shënim, kundrejt 5 që kishte Sllovakia.

Ndërkohë, në dominimin e lojës dy skuadrat ishin pothuaj njëlloj, me Belgjikën që e mbajti topin 47% dhe Sllovakia 53%.

Ndeshja është e vlefshme për grupin E, për të cilin më herët u luajt Rumani-Ukrainë, fituar nga të parët me rezultatin 3-0. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *