Shperthimi i nje tubacioni gazi qe sherbente per rrjetin e ngrohjes ka sjell nje tragjedi te vertete ne Ravanusa të Italise.

Tragjedia ndodhi mbremjen e te shtunes. Nga shperthimi jane demtuar rende 7 pallate te vogla banimi.

Pamjet e mediave italiane tregojne vendngjarjen si te ishte nje skene lufte. Disa objekte te shkaterruara dhe disa te tjera te demtuara rende.

Deri tani bilanci eshte 2 te vdekur ( nje burre dhe nje grua) si dhe 7 te zhdukur, mes tyre nje grua shtatzene qe duhet te lindëte të merkuren.

Se fundmi jane shpetuar dy gra.

Jane pergenjeshtruar zerat se mes germadhave jane zhdukur edhe 3 femije.

Ngjarja e rende tronditi qytezen me 10 mije banore , qe eshte ne zonen e Palermos.

Nje numer i madh zjarrefikesish po kerkojne te zhdukurit me friken se bilanci perfundimtar mund te jete tragjik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *