Skënderbeu është rikthyet tek fitoret duke mundur me rezultatin e thelle 4 me 0 Kastriotin.

Korcarët nuk e patën të vështirë përballe krutaneve të cilët ndryshe nga rivaletg e vetg tge mbijeteses Tirana dhe Luftëtari, dolen pa pikë nga java e 29 e superiores.

Golat për të zotët e shtëpisë në këtë takim luajtu në qytetin juglindor u shënuan nga dy herë nga Krasniqi dhe të tjerët nga Oto Xhon dhe Muzaka.

Me kete fitore Skenderbeu ngjitet ne 43 pike duke ndare vendin e 4 me Teuten ne nje gare te forte per Europen ndersa Kastrioti mbetet ne 30 pike ne vendin e parafundit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *