Skënderbeu interpretoi në bllok ndeshjen më të mirë të 8 javëve kampionat në kategorinë superiore të shtunën në stadiumin e vet ku u përball me Kukësin.

 

Ekipi korçar ka nxjerrë nga repertori I vet një ndeshje gati në perfeksion që do të mbahet mend gjatë nga sportdashësit por që nuk arriti më shumë se një barazim.

 

Aksionet sulmuese të të Kukësit arritën të thyheshin, duke mos e vënë asnjëherë në rrezik serioz portën.

 

Nga ana tjetër ekipi i Tiranës është rikthyer tek fitorja pas 3 javësh zhgënjyese në Kategorinë Superiore të futbollit. Bardheblutë fituan me rezultatin e ngushtë 2-1 përballë kurbinasve dhe morën vendin e tretë në renditje pas Partizanit, I cili arriti një fitore shumë të rëndësishme përballë Vllaznisë në fundin e takimit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *