Subscribe

Humbja në ndeshjen e parë të kupës me rezultatin 1-0 përballë Bylisit rëndon mjaft tek takimi i kthimit për Skënderbeun. Rezultat ky që e ve në diskutim kalimin më tej të korcarëve në fazën tjetër. Por sikur të mos mjaftonte vetëm rezultati, probleme ka dhe në aspetin fizik të lojtarëve me shumë dëmtime që shqetësojnë trajnerin e korccarëve.

Nje ditw pwrpara ndeshjes, tekniku Ilir Daja tregon se përpos vështirësive që po kalojnë, beson tek kualifikimi dhe kërkon maksimumin nga të tijtë.

Në anën tjetër numri një i pankinës korcare e ka edhe një mesazh për arbitrat të cilët sipas tij kanë penalizuar jo pak Skënderbeun në javët e fundit.

Takimet e tjera të fazës cerekfinale të Kupës janë Teuta-Vllaznia, Beswlidhja-Tirana, Kukësi-Apolonia.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *