Rreth 520 pasgoditje janë regjistruar që nga momenti I tërmetit me magnitutë 6.3 ballë që goditi vendin orët e para të mëngjesit të së martës.

 

Kështu deklaroi sizmiologu Llambro Duni në studion e emisionit të mëgjesit 7pa5, ndësa theksoi se mundësit për të ndodhur një tjetër tërmet I madh janë të pakëta dhe pse vatra vijon të jetë aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *