Situata e rëndë tek parlamenti pak minuta pasi Basha mberriti aty me protestuesit.

Kreu I PD qëndroi pak minuta me drejtuesit e tjerë të opozitës dhe më pas nisi sulmi I militanteve drejt kordonit  të policisë që ishte vendosur tek hyrja e parlamentit.

Degjenerimi I situatës dhe perdorimi masiv I bombave molotov është pasuar me reagimin e menjehershëm të policisë e cila ka nisur shperndarjen e protestuesve me gaz lotsjellës.

Po ashtu janë futur në lojë edhe makinat ujehedhese.

Situatë e rëndë në rrugicat përballe parlamentit me policisë dhe qytetare të plagosur gjithandej.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *