“El Clasico” rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme për shkak të tensioneve që kanë përfshirë Katalonjën.

 

Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në datën 26 tetor por federatA e futbollit spanjoll ka kërkaur shtyrjen e supersfidës pasi sfida mund të sjellë përshkallëzim të protestave pasi separatistët në kuadër të kauzës së tyre kanë parashikaur një manifestim.

 

Por pavarëisht kërkesës së bërë prej federatës, të dyja klubet nuk kanë pranuar që ndeshja të shtyhet.

 

Sipas mediave spanjolle data më e mundshme për zhvillimin e El Clasico, në rast shtyrje është 18 dhjetori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *