Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, është takuar këtë të premte me kryeministrin Rama dhe Ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi.

 

 

Përmes Twitter-it, Kim bën me dije se në fokus të diksutimeve ka qenë bashkëpunimi mes SHqipërisë dhe SHBA në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes.

 

 

“Ne mezi presim të punojmë edhe më ngushtë me Shqipërinë në vitin 2023 për të siguruar që mbështetja amerikane për trajnim dhe pajisje të plotësojë nevojat e Shqipërisë, si dhe kërkesat e aftësive dhe ndërveprimit të #NATO-s. Gjithashtu mezi presim #DefenderEurope2023. Jemi krenarë që jemi gjithmonë #krahperkrah 💪”– shkruan Ambasadorja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *