Bayern Munchen u kurorëzua mbrëmjen e djeshme për herë të gjashtë kampion i trofeut më prestigjoz në Europë, Uefa Champions Legue.

Bavarezët mposhtën me shifrat 1 me 0, francezët e PSG, në ndeshjen finale të luajtur në Lisbonë, ku si rrallë herë, dhe pse nuk kishte tifozë për shkak të pandemisë, spektakli nuk mungoi për asnjë moment, përgjatë 90 minutave lojë.

Sigurisht gëzimin më të madh e kanë përjetuar, lojtarët, ata që ngritën trofeun.

Por si janë zgjuar ata pas këtij suksesi.

Le të shohim fotot më poshtë që Vizion Plus ka renditur, pas monitorimit në rrjetet sociale të tyre.

Robert Lewandowski

Manuel Neuer

Thiago Alcantara

Jerome Boateng

Leon Goretzka

Alphonso Davies

Serge Gnabry

Thomas Muller

David Alaba

Kingsley Coman

Joshua Kimmich

Hansi Flick

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *