Fundjava do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme.

 

Dita e shtunë, sipas sherbimit meteorologjik ushtarak, parashikohet të nisë me mot me vranësira të cilat gradualisht do ti lënë vendin kthjellimeve. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1 deri në 7m/sek.

 

Dita e diel do të ketë mot të kthjellët e vranësira të pakta klalimtare në orët e mesditës. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek.

 

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale dhe pa ndryshime të ndjeshme në vlerat maksimale.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.