Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka qenë sërish agresiv në gjuhën e  përdorur ndaj kreut të SPAK, Altin Dumani.

I ftuar në “Quo Vadis” në Vizion Plus të moderuar nga pranvera Borakaj, Ilir Meta theksoi edhe njëherë se Altin Dumani flet në emër të Ramës.

I pyetur nga moderatorja Borakaj se si do ta mundë ai Altin Dumanin, Meta theksoi se ai dhe PL kanë shqiptarët me vete.

Pjesë nga biseda:

Borakaj: Si do ta fitoni betejën ndaj Dumanit?

Meta: Kemi popullin me vete?

Zili: A ka vendosur zoti Dumani standarde të reja?

Meta: Jo zero.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *