Vendi ynë do të ndikohet sot nga kushte meteorologjike të paqëndrueshme.

 

Moti do të jetë me vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimi. Do të ketë reshje shiu të herëpasherëshem, me intensiet të uët deri mesatar.

 

Era do të fryjë me drejtim nga jugperëndimi-veriperëndimi, me shpejtësi mesatare 4 deri 10 m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *