Teksa “lufta” me deklarata po vijon mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Rusisë, Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Joe Biden nuk është penduar që e quajti presidentin rus, Vladimir Putin një vrasës.

 

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki u shpreh se Biden nuk ka shfaqur pendesë dhe nuk është i shqetësuar se deklaratat e tij do të përshkallëzojnë më tej marrëdhëniet e tensionuara mes Uashingtonit dhe Moskës.

 

Ky reagim vjen pasi Putin ftoi në një debat në internet Biden.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *