Një shqiptar qe vuan dënimin me burgim te përjetshëm ne Itali, është dhunuar nga një ish-boksier rumun. Dritan Demiraj ndodhet ne gjendje kome ne spital, pas rrahjes brutale ne burgun e Parmes nga i burgosuri tjetër. Rojat e burgut ndërhynë dhe transportuan te plagosurin ne spital. Motivet e ngjarjes janë ende te paqarta. 29-vjeçari ishte dënuar per vrasjen e ish te dashurës dhe partnerit te saj ne vitin 2014. Lajmin e publikuan mediat e vendit fqinj, ndërsa autoritetet vazhdojnë hetimin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *