Banoret e Ternovcit te Madh, ne Bujanoc, u jane drejtuar serish kutive te votimit per te pesten here, per te zgjedhur deputetin e tyre ne parlamentin e Serbise.

 

Rreth nje mije banore te ketij fshati do te percaktojne nese Shaip Kamberi do te jete deputet. Atij i duhen 610 vota per te hyre ne kuvend.

 

Ne votimin e katert qe duhet te zhvillohej ne 23 qershor, ka pasur nje alarm per bombe ne qendren e votimit dhe procesi u anulua.

 

Me heret perseritja e zgjedhjeve eshte kerkuar per shkak te parregullsive.

 

Nese Kamberi do te marre mandatin ai do te jete deputeti i vetem shqiptar ne parlamentin e serbise, ndyshe nga dy vite me pare kur lugina e Presheves perfaqesohej me 3 te tille.

Leave a Reply

Your email address will not be published.