Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë përballë Islandës me rezultatin 1 me 0.

 

Kombëtarja shqiptare në ndryshim, nga ndeshja me Francën tregoi një tjetër fytyrë përballë Islandës duke menaxhuar lojën dhe duke rrezikuar islandezët gjatë gjithë pjesës së parë.

 

U desh një goditje këndi, ku Bare kombinon me Memushajn, I cili harkon bukur në zonë nga ku mbrojtësi shtatlartë I kombëtares Demarku e çoi topin në rrjetë.

 

Nga ana tjetër kombëtarja e Kosovës edhe pse kaloi qysh në minutën e parë në avantazh me Berishën, nuk ka mundur dot të menaxhojë lojën, pasi kombëtarja angleze arriti të përmbyste rezultatin duke shpartralluar kosovarët me rezultatin e thellë 5 me 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *