Kombëtarja shqiptare do të luajë në orën 20:45 përballë Islandës në ndeshjet e vlefshme për “Euro 2020”.

 

Tekniku Reja në ndryshim nga ndeshja përballë Francës, ku Shqipëria humbi me rezultatin e thellë 4 me 1, ka vendosur të bëjë revolucion në ekip.

 

Portën tekniku Reja ja ka besuar sërish Strakosësh, ndërsa mbrojtje do të jenë Ismajli, Gjimshiti dhe Dermaku. Në mesfushë, nga krahët do të los Hysaj e Lenjani, ndërsa qendra do të përbëhet nga treshja Kejdi Bare, Ledian Memushaj e Klasu Gjasula. Ndërsa në sulm do të los Cikalleshi dhe Manaj.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *