Zbulohen te detaje te tjera sa i takon makines qe shpertheu mbremjen e sotme ne qytetin e Vlores.

 

Sipas policise, ngjarja ka ndodhur  rreth orës 18:30, në lagjen “Hajro Cakërri”.

 

Shperthimi i nje lende te vogel plasese ka ndodhur në pjesën e përparme të një automjeti tip” Volkswagen Pasat” , ne pronesi te shtetasit Benard Sinmataj.

 

Mesohet se nga shperthimi ka pasur vetëm dëme të vogla materiale.

 

Automjeti ka shumë kohë i parkuar pasi pronari i mjetit prej kohësh ndohet jashtë shtetit. Sinomataj ka qene i arrestuar ne vitin 2015.

 

Forcat e Policisë dhe grupi hetimor vijojne veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *