Një shpërthim është regjistruar në një restorant në lagjen Nazilli të Aydin, në Turqi.

 

Guvernatori Hüseyin Aksoy ka konfirmuar se nga shpërthimi kanë humbur jetën 7 persona dhe janë plagosur 5 persona.

 

Duke iu referuar guvernatorit, media turke “TRT Haber” raporton se shpërthimi ka ndodhur gjatë ndërrimit të një tubi gazi, pasi ishte vërejtur se kishte rrjedhje.

 

Ministri i Drejtësisë, Bekir Bozdag shprehu ngushëllime për familjet e viktimave, ndërsa të lënduarve i uroi shërim të shpejtë.

 

Bozdag gjithahstu vuri në dukje se Zyra e Kryeprokurorit Publik nisi një hetim gjyqësor për shpërthimin, çështje për të cilën janë caktuar tre prokurorë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *