Ndërkohe një tjetër shpërthim ka tronditur mbrëmjen e se mërkurës kryeqytetin. Një sasi eksplozivi e llojit tritol ishte vendosur ne nje makineri ndërtimi brenda kantierit ne rrugën “5 maji”. Shpërthimi i fuqishëm është dëgjuar nga banoret zonës, te cilët kane njoftuar ne sallën operative. Burime te policisë bëjnë me dije se eksplozivi ishte vendosur  ne një ekskavator, i cili ka marre flake. Fatmirësisht nuk ka pasur te lënduar ne njerëz, por vetëm dëme materiale. Ne vendin ku ka ndodhur ngjarja, pallati është ne ndërtim prej disa vitesh. Dyshohet qe shkak per ngjarjen te jete bere një konflikt mes ndërtuesve dhe pronareve te tokës.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *