Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar këtë të mërkurë në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ndodhi përballë spitalit psikiatrik në këtë qytet.

Nga hetimet e para dyshohet se në shkurret rreth banesës kanë qenë të fshehur disa fishekë të vjetër të cilët si pasojë e zjarrit kanë plasur. Për pasojë një banesë e braktisur është djegur plotësisht.

Fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar, ndërsa shpërthimi ka shkaktuar panik tek banorët e zonës.

Në vendngjarje ishin dy makina zjarrfikëse të cilat punuan për neutralizimin e situatës, ndërkohë që disa banorë janë evakuar për shkak të tymit të madh.

Sipas policisë fishekët dhe predhat dyshohet të jenë mbetje nga 1997.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *