Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 27-vjeçar të shpallur në kërkim nga drejtësia gjermane. Drejtësia gjermane ka dënuar27-vjeĻarin me 1 vit e 8 muaj burgim për shpërndarje të materialeve pornografike.

 

 

“Patrick Wellner, 27 vjeç, përkohësisht banues në Tiranë.

 

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata Lokale e Paderborn, Gjermani, e ka dënuar me 1 vit e 8 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shpërndarja e materialeve pornografike”, parashikuar nga legjislacioni penal i Gjermanisë”, thuhet në njoftim.

 

I arrestuari nga blutë e Tiranës do të ekstradohet në Gjermani ku edhe do të vuajë dënimin për akuzat që rëndojnë mbi të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *