Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka njohur këtë të enjte rivalët e saj në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë e udhëhequr nga Edi Reja, kanë rënë në Grupin B2.

Në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, Shqipëria ka përballë Izraelin, Rusinë dhe Islandën.

Ndërkohë, Kosova ka rënë në një grup të vështirë në Ligën C, pasi rivale do të ketë Irlandën e Veriut, Greqinē si dhe fituesin e sfidës play-off mes Qipros dhe Estonisë.

Përplasja më e fortë në Ligën A, është ajo që vë përballe Italine me Gjermanine, Angline dhe Hungarine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *