Shorti i Uefa Champions League ka dhuruar duele të forta dhe që premtojnë spektakel për fazën e grupeve.

 

Ka mjaft duele që spikasin në grupe të ndryshe. Mes tyre dueli mes milionereve të Europës, Manchester City dhe PSG të cilët përplasen në grupin A, të cilave iu shtohen Laipcig dhe Club Brugge.

 

Garanci për spektakel në grupin E në përplasjen mes Bayern dhe Barcelones ndërsa Inter do të ketë përballë Realin dhe Shaktar , njesoj si vitin e kaluar. Kampionet e Europes ne fuqi të Chelsea do te kene pune me Juventusin.

 

Megjithate grupi me I forte ne leter duke ai qe ve perballe Atletiko Madrid, Liverpool, Porton dhe Milanin ne grupin B.

 

Spektakli I grupeve të Uefa Champions League do të nisë  në 14 dhe 15 shtator.

 

Të gjitha sfidat do të transmetohen vetëm në platformen Tring, e cila transmeton emocionet e trofeut më të bukur të klubeve në sezonin e shtatë radhazi!

 

 

Grupi A     Manchester City,  PSG, Leipzig, Club Bryzh

 

Grupi B      Atletico Madrid, Liverpool, Porto, Milan

 

Grupi C    Sporting Lisbone, Borusia Dortmund, Ajaks, Besiktas

 

Grupi D    Inter, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Sherif Tiraspol

 

Grupi E     Bayern Mynih, Barcelona, Benfica, Dinamo Kiev

 

Grupi F     Villareal, Manchester United, Atalanta, Young Boys

 

Grupi G    Lille, Sevilla, Salzburg, Volfsburg

 

Grupi H   Chelsea , Juventus, Zenit, Malmo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *