Mbrëmjen e kësaj të marte 7 banorë të Astirit,  të cilët protestojnë në zonën e Unazës së Re janë shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

 

Informacionet bëjnë me dije se shoqërimi i tyre në polici është bërë pas përfundimit të protestës, ndërsa nuk është dhënë asnjë detaj në lidhje me këtë shoqërim.

 

Ndërkohë bëhet me dije se  një pjesë tjetër e banorëve të Unazës së Re janë mbledhur para Drejtorisë së Policisë së Tiranës, duke kërkuar lirimin e personave të shoqëruar.

 

Gjithashtu në mbështetje të tyre si çdo mbrëmje është dhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *