Një banesë në Bulqizë është përfshrë nga flakët mbrëmjes e së dielës, duke u shkrumbuar tërësisht. Fatmirësisht nuk ka patur viktima në njerëz. Zjarri ka rënë banesën e shtetasit Sali Çeku 47 vjeç, banues në fshatin Topojan te Bulqizës, i cili ka mundur të dalë ne kohe nga banesa pa pesuar lëndime.si pasojë e zjarrit jane shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Banorët e zonës dhe shërbimi zjarrfikës nuk kanë mundur të neutralizojnë flakët, edhe pse kanë ndërhyrë menjehere. Nga hetimet rezulton se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *