Një aksident me plagosjen e një të mituri është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në Shkodër.

 

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:45, në unazën Perëndimore tek ish Zukthkashta, Shkodër. Sipsa policisë, një automjet me targa AA133SH, me drejtues shtetasin E.H., 37 vjeç ka përplasur një fëmijë me inicialet E.H., 10 vjeç, banues lagjen Salo Halili.

 

10 vjeçari u transportua për në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjeksore dhe ndodhet në sallën e operacionit, nën kujdesin e mjekëve.

 

Ndërkohë drejtuesi I mjetit u shoqërua në ambjentet e D. V. P. Shkodër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *