Dy persona janë arrestuar në Shkodër këtë të hënë me akuzën e kultivimit të bimëve narkotike. Ata janë Pal Pepaj, 37 vjeç dhe Lazër Lumi 52 vjeç. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Lazër Lumit, policia gjeti dhe sekuestroi 1050 kubikë të dyshuar si bimë të kanabis sativa. Uniformat blu gjeten gjithashtu një armë zjarri pushkë dhe një krehër me dy fishekë. Të arrestuarit akuzohen për “prodhim dhe mbajtje pa leje te armëve luftarake dhe municionit” dhe “kultivimi i bimëve narkotike”.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *