Golat e Hovland dhe Reginiussen i japin kështu fund ëndërrës së skuadrës së vetme shqiptare në këtë fazë të Kupave të Europës, për tu përfaqësuar në Europë.

 

Shkëndija e Tetovës e drejtuar nga Qatip Osmani, kishte shansin e mirë për të përmbysur rezultatin e takimit të parë, 3-1 përballë Rosenborgut.

 

Por  dy penalltite e fituara në takimin e luajtur në “Filipi II” nga të zotët e shtëpisë u shpërdoruan nga Ibraimi dhe Emini, duke “dekurajuar” shokët e skuadrës që e humbën takimin me rezultatin 2-0 dhe u eliminuan nga play-offi i Europa League me rezultatin e përgjithshëm 5-1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.