Policia e Vlorës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në majt të 2019 në lagjen e “Ujit të Ftohtë”, ku persona të persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të një lokali dhe si pasojë mbeti i plagosur 63-vjeçari D. C..

 

Si rezultat i punës intensive hetimore prej 6 muajsh, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Vlorë, Policia ka identifkuar dhe kapur identifikimin dhe kapjen e autorët e dyshuar.

Sipas policisë janë arrestuar shtetasit Daut Elmazi, 25 vjeç, banues në Vlorë; Albano Goxhaj, 24 vjeç, banues në Fier; Dejvison Serjani, 28 vjeç dhe Ardjan Ahmeti, 26 vjeç, të dy banues në Tiranë.

 

Ndërkohë uniformat blu vijojnë bashkëpunimin me Prokurorinë, për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *