Vjen goli i dyte i Shkëlzen Gashit ne Ligen Amerikane te Futbollit dhe kjo as me shume e as me pak, por ne fushën e vështire te kryesuesve te Liges ne konferencën e Lindjes Montreal Impact. Ne Kanada te paret kaluan vendasit me ane te nje supergoli te Didie Drogba qe ne minute e 8. Por sapo ka nisur pjesa e dyte e takimit Shkëlzen Gashi gjendet aty ku duhet te jete nje sulmues rrace dhe barazon shifrat ne minute e 47. Vendasit kalojnë edhe nje here ne avantazh dy minuta me pas me ane te Tissot, por miqtë nga Kolorado ne te 73-en barazojnë me Burling. Gashi ka luajtur 90 minuta dhe është zëvendësuar ne fund nga Pauers ne nje lëvizje taktike per fitim kohe. Kolorado Rapids ka marre kryesimin ne konferencën e perëndimit me 13 pike. Taulant Xhaka është shpallur me Bazelin ne Zvicër kampion per te 7 vit rresht, por ka pësuar nje dëmtim qe i shkakton dhembje koke Xhani De Biasit. Ne minute e 20 trajneri Urs Fischer është detyruar ta zëvendësoje shqiptarin me Naser Alijin. Por ne fund ka rezultuar alarm i rreme dhe kjo u pa ne konferencën per shtyp. Per sa i përket ndeshjes ajo është mbyllur 2-1, duke e lëne trofeun aty ku qëndron prej 7 sezonesh ne Zvicër ne Bazel. Ndërkohe, Xhaka ka befasuar se bashku me shokët e skuadrës trajnerin Urs Fisher ne Konferencën per shtyp, duke e detyruar te ndërroje serish per te dytën here veshjen e tij për shkak se e kane lagur duke festuar titullin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.