Policia ka vënë në pranga një 36-vjeçar, i cili akuzohet se shiste drogra të forta.

 

Gjatë kontrollit policor në aksin rrugor Dimal-Poshnje, 36-vjeçari i është gjetur ne automjet lënda narkotike e ndarë në doza të gatshme për shitje.

 

Policia ka sekuestruar lëndën narkotike, dy celularë të të arrestuarit si dhe një shumë parash.

 

“Dozat e lëndës narkotike u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 2 celularë dhe me shumat 140 000 lekë dhe 240 paund që dyshohet se janë përfituar nga shitja e dozave të lëndës narkotike kokainë”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *