Procedohen penalisht tre persona nga Tirana, pasi dyshohet se trafikonin mjete të vjedhura në vendet e Bashkimit Evropian. Ndërsa është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tyre, banues në Maqedoninë e Veriut.

 

Sakaq, janë sekuestruar 4 automjete të trafikuara.

 

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se këto automjete u janë nënshtruar ndërhyrjeve dhe modifikimeve në numrat e shasisë apo paketat elektronike dhe më pas janë tregtuar te persona të ndryshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.