Moti i keq dhe shirat me intensitet të lartë  te se dieles kanë bërë që prurjet e lumit Vjosa të jenë të mëdha.

Për pasojë lumi Vjosa ka dalë nga shtrati, pranë urës së Milofit.

Megjithatë për fat të mirë këtë të hënë ka pasur ndërprerje shiu.

Një situatë që ka favorizuar uljen e nivelit të ujit e për pasojë situata pritet të shkojë drejt normalizimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *