Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të shtunë për 39 raste të reja dhe dy viktima nga COVID-19.

 

Rastet e reja u zbuluan pas testimit të 3400 qytetarëve. Pacientët që humbën jetën ishin 74 dhe 90 vjeç.

 

Në orët e fundit u regjistruan 976 të shëruar, kurse në spitale janë të shtruar 83 pacientë nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.

 

Kjo është dita e dytë pa asnjë të intubuar ne spitale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *